Και φέτος, Τετάρτη 3 Απριλίου 2002, στις 12 η ώρα, μαθητές και δάσκαλοι συγκεντρώθηκαν στην αίθουσα εκδηλώσεων, όπου έγινε η μικρή γιορτούλσ μας, με πρωταγωνιστές τα βιβλία και τους δημιουργούς τους. Για την ιστορία σας αναφέρουμε ότι: το πρώτο βραβείο πήρε η μαθήτρια Ιωάννου Μάγδα, της ΣΤ', για το βιβλίο της "Ένας καλοκαιρινός περίπατος στο δάσος" ένα καταπληκτικό βιβλίο σε κείμενο, εικονογράφηση και έκφραση!  Τέλειο από όλες τις πλευρές.
Το 2ο βραβείο πήρε ο μαθητής του Β2 Βαλέριος Μωυσίδης για το βιβλίο "Ο Τζεκ και η περιπέτειά του". Αν και μαθητής της Β' τάξης δημιούργησε ένα πολύ ωραίο βιβλίο σε γράμματα, περιεχόμενο και εικονογράφηση.
Το 3ο βραβείο πήρε η Μαυροπούλου Βαρβάρα της Ε1 τάξης, για το βιβλίο της "Το πετούμενο χωράφι!".
 Συγχαρητήρια σε όλους εκείνους τους μαθητές και τους δασκάλους που δούλεψαν γι αυτήν την εξαίρετη προσπάθεια. Μπράβο και στην κριτική επιτροπή που κοπίασε για να φέρει σε πέρας το δύσκολο έργο της. Την αποτελούσαν οι: Αϊβάζη Πόπη, Καραμέρου Πόπη, Μυρτσίδου Βάσω και Μαρμαλίδου Ουρανία.