ΛΙΓΑ ΛΟΓΙΑ ΓΙΑ ΤΗ ΓΙΟΡΤΗ
  Η σχολική γιορτή της 25ης Μαρτίου, προετοιμάστηκε από τα 2 τμήματα της ΣΤ τάξης. Διαβάστηκε το χρονικό της ημέρας, απαγγέλθηκαν ποιήματα και ακούστηκαν τραγούδια. (βλέπε πρόγραμμα) Η γιορτή μας έκλεισε με το θεατρικό ''Δόμνα Βιζβίζη". Ήταν ένα μικρό αφιέρωμα στους αγωνιστές του τόπου μας Αντώνη και Δόμνα Βιζβίζη.
Η ιστορία της ΣΤ Τάξης, μελετά τους αγώνες των Ελλήνων για την αποτίναξη του τουρκικού ζυγού. Αναφέρεται, όμως επιγραμματικά στη συμβολή των δικών μας αγωνιστών. Στην προσπάθεια μας, να γνωρίσουν οι μαθητές την τοπική τους ιστορία, οφείλεται η επιλογή του συγκεκριμένου θεατρικού. Τη γιορτή οργάνωσαν οι εκπαιδευτικοί Λαδίκου Μαριάνθη και Μιχαήλ Άννα, μαζί με το μουσικό του σχολείου Μάμμο Κωνσταντίνο. Συμμετοχή είχαν και οι μουσικοί των μουσικών τμημάτων.

Οργάνωση γιορτής: Μαριάνθη Λαδίκου - Άννα Μιχαήλ - Κώστας Μάμμος - Συμμετοχή μουσικών από τα Μουσικά Τμήματα