ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ

Την Παρασκευή 16 Νοεμβρίου και ώρα 10.00 πμ στα πλαίσια συνεργασίας και δικτύωσης του Κέντρου Κοινότητας με Παράρτημα Ρομά του Δήμου Μαρωνείας-Σαπών με το Διαπολιτισμικό Δ.Σ.Σαπών, οι υπεύθυνοι Κουγιουρούκης Χαράλαμπος, Κοινωνικός Λειτουργός και Μπαλτά Τουντζάυ, Ψυχολόγος, παρουσίασαν στους εκπαιδευτικούς του σχολείου, το Θέμα «Σχολικός Εκφοβισμός και διαχείρισή του από τη σχολική μονάδα» συζητώντας και απαντώντας σε θέματα που τους προβλημάτιζαν, θέτοντας την αρχή σε παρόμοιες άλλες τέτοιες κοινές δράσεις.

Η υποδ/ντρια του Δ.Σ.Σαπών

ΕΓΓΡΑΦΕΣ ΓΙΑ ΤΗΝ Α' ΤΑΞΗ ΤΟΥ ΣΧΟΛ. ΕΤΟΥΣ 2019-2020

Σας ενημερώνουμε ότι οι εγγραφές για την Α΄ τάξη του Δημοτικού Σχολείου θα πραγματοποιηθούν από τις 6 έως και τις 20 Μαΐου 2019. Τα απαιτούμενα δικαιολογητικά για την εγγραφή είναι τα εξής:

α) Βιβλιάριο υγείας του/της μαθητή/τριας.

β) Αποδεικτικό στοιχείο, από το οποίο φαίνεται η διεύθυνση κατοικίας του μαθητή.

γ) Ατομικό δελτίο υγείας μαθητή/τριας(ΑΔΥΜ).

δ) Βεβαίωση φοίτησης νηπιαγωγείου.

ε) Πιστοποιητικό γέννησης-θα εκδοθεί αυτεπάγγελτα από το σχολείο.

Οι εγγραφές των μαθητών πραγματοποιούνται από τις 9.00 π.μ έως στις 12.00μ.μ

Ο Δ/ντής του σχολείου Δωρόπουλος Σωκράτης