Τα δύο Τμήματα Ένταξης,  υποδέχτηκαν το 2014, με την κοπή Βασιλόπιτας που πραγματοποιήθηκε τη Δευτέρα 13 Ιανουαρίου.

Οι μαθητές και οι μαθήτριες των τμημάτων συγκεντρώθηκαν το πρωί της Δευτέρας με σκοπό ν’ ανταλλάξουν ευχές για τη χρονιά που μόλις άρχισε, να πουν τα νέα των εορτών και φυσικά να τηρήσουν και να τιμήσουν το έθιμο της Βασιλόπιτας. Το κλίμα ήταν ιδιαίτερα ευχάριστο, αφού ο ενθουσιασμός και ταυτόχρονα, η αγωνία ήταν τα κυρίαρχα συναισθήματα καθ’ όλη τη διάρκεια της διαδικασίας.

Την τύχη με το μέρος της είχε μια μαθήτρια της Β’ τάξης, καθώς το φλουρί της Βασιλόπιτας βρέθηκε στο δικό της κομμάτι. Η μικρή μας δέχθηκε τα συγχαρητήρια, τις αγκαλιές και τις ευχές των συμμαθητών της, καθώς και ένα μικρό συμβολικό δωράκι που θα της θυμίζει τη μέρα αυτή.

Οι δασκάλες των Τμημάτων Ένταξης, Ιωαννίδου Ελευθερία και Ελευθεριάδου Θεοδώρα, εύχονται σε όλους τους μαθητές και τις μαθήτριες των τμημάτων, το 2014 να είναι μια τυχερή, γεμάτη δημιουργία και με πολλά χαμόγελα χρονιά!

Καλή Χρονιά σε όλους!