Ενδοσχολική Επιμορφωτική Δραστηριότητα

Η Σχολική Σύμβουλος 1ης Περιφέρειας Ν.Ροδόπης κα Μάκρα Ραλλού σε συνεργασία με την ψυχολόγο της Α/μιας Εκπ/σης Ν.Ροδόπης κα Νικούδη Αμαλία και τις φοιτήτριες του Τμήματος Κοινωνικής Διοίκησης, Καμενίδου Αλεξία, Καρασίμου Δέσποινα, Καραθάνου Όλγα, στα πλαίσια της πρακτικής τους άσκησης στο Διαπολιτισμικό Δημοτικό Σχολείο Σαπών, πραγματοποίησαν την Τετάρτη 18 Μαΐου και ώρα 10.00 π.μ στο χώρο του σχολείου ομιλία-παρουσίαση στους μαθητές/τριες της Στ’ τάξης σχετικά με την ομαλή τους μετάβαση από το Δημοτικό σχολείο στο Γυμνάσιο.

Έπειτα, συζητήθηκαν οι απορίες και οι ανησυχίες των μαθητών/τριών και ακολούθησε επίσκεψή τους στο χώρο του Γυμνασίου, με σκοπό την ενημέρωση-ξενάγησή τους από τον γυμνασιάρχη και την εξοικείωσή τους στο νέο σχολικό τους περιβάλλον.

Ανάρτηση: 19/05/2016