Την 23η Μαΐου 2016 το Διαπ/κο Δημοτικό Σχολείο Σαπών πήρε μέρος σε μαθητικούς αγώνες Basket δημοτικών σχολείων στο κλειστό γυμναστήριο Κομοτηνής. Τους αγώνες διοργάνωσε το Γραφείο Φυσικής Αγωγής Ν. Ροδόπης. Στους αγώνες πήραν μέρος μεικτές ομάδες μαθητών – μαθητριών από κάθε σχολείο. Το Διαπ/κο Δημοτικό Σχολείο Σαπών έδωσε δύο αγώνες. Οι μαθητές επέδειξαν ήθος, αγωνιστικότητα και απόλαυσαν τις εμπειρίες της διοργάνωσης. Τους μαθητές συνόδεψαν οι εκπ/κοι Φυσικής Αγωγής Καραθανάσης Τάσος και Κενανίδης Γρηγόρης.

Οι μαθητές που συμμετείχαν ήταν: Αχμέτ Βολκάν, Γολγάκης Κων/νος, Κενανίδης Μιχάλης, Κενανίδης Πέτρος, Παπαδημητρίου Κων/νος, Πουρσανίδης Χρήστος, Κενανίδου Σωτηρίου, Μουσταφά Κιασήφ Πελίν, Σαποβαλίδου Βαλέρια, Τουρουνίδου Αθανασία.

Οι Δ/νση και οι οι εκπ/κοι του σχολείου συγχαίρουν τους μαθητές και τις μαθήτριες για τη συμπεριφορά τους και την αγωνιστικότητά τους.

Ανάρτηση: 31/05/2016