Τη Δευτέρα, 13 Ιουνίου 2016 το σχολείο μας γέμισε με καλοκαιρινές εικόνες. Όλη η θάλασσα με τα ψάρια της, τις γοργόνες, τα καβουράκια, τους αχινούς, τους αστερίες, τα κοχύλια, τα καλαμάρια και τα χταπόδια αλλά και τους ναύτες, τους γλάρους και ο ίδιος ο Ποσειδώνας ήρθαν και προσγειώθηκαν στη σκηνή της αίθουσας θεάτρου του σχολείου μας. Τους ρόλους έπαιξαν με μεγάλη επιτυχία οι μικροί μαθητές της Α΄ τάξης.

Η θεατρική μας παράσταση με τίτλο «θάλασσα» είχε ψυχαγωγικό αλλά και διδακτικό σκοπό. Η θάλασσα που τόσα πολλά μας προσφέρει κινδυνεύει από τα σκουπίδια που οι άνθρωποι πετούν ασυνείδητα και καταστρέφουν το φυσικό της πλούτο. Γι΄αυτό όλα τα πλάσματα που ζουν εκεί ενώνουν τις δυνάμεις τους και προσπαθούν να μας κάνουν πιο ευαίσθητους και πιο συνειδητοποιημένους.

Οι δασκάλες της Α΄ τάξης:

Σκεύα Κατερίνα Α1 - Τοπαλίδου Αναστασία Α2

Ευχαριστούμε τους συναδέλφους Γεωργιάδου Μαρία, Ωραιοζήλη Καραναστάση, Βερόνικα Σεμερτζίδου, Σιαψαλάκη Άννα, Ελευθεριάδου Δώρα και Κακαλή Αθανασία για την πολύτιμη βοήθειά τους.

ΚΑΛΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!!