Την ημέρα του αγιασμού, μας τίμησαν με την παρουσία τους οι αρχές του τόπου μας. O δήμαρχος κος Ι.Σταυρίδης, ο πρόεδρος Σχολικής Επιτροπής κος Ηλίας Σταυρίδης, ο διοικητής ΤΕΕ Σαπών, ο διοικητής του Αστυν.Τμήματος, ο διοικητής του Πυροσβεστικού Σώματος, ο πρόεδρος του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων και τα μέλη του.

O πατήρ Φιλάρετος (πανοσιολογιότατος) με τη συνοδεία άλλων δύο ιερέων, τέλεσαν τον αγιασμό. Είχαμε την τιμή να μας επισκεφθεί και να μας πει τις ευχές του και ο πρώην υπουργός Παιδείας κος Στυλιανίδης.

Ενα μεγάλο ευχαριστώ σε όλους τους φορείς και τις υπηρεσίες του δήμου που βοήθησαν να ετοιμαστεί το σχολείο για να ανοίξει και να λειτουργήσει χωρίς προβλήματα όσον αφορά την καθαριότητα, τις βαφές και τις αναγκαίες επισκευές. Ευχαριστούμε και τους γονείς που είναι δίπλα μας και περιμένουμε και φέτος τη συνεργασία τους.

Ξεκινήσαμε με την κατανομή τάξεων, μοιράστηκαν τα βιβλία που ήρθαν έγκαιρα, αλλά επειδή δεν υπάρχουν όλες οι ειδικότητες θα λειτουργήσουμε με προσωρινό πρόγραμμα.