Στις 26-2-2014 διοργανώθηκαν στο κλειστό Γυμναστήριο Κομοτηνής σχολικοί αγώνες Handball στους οποίους συμμετείχαν σχολεία του νομού μας. Οι ομάδες ήταν μεικτές (αγόρια και κορίτσια).

Το σχολείο μας συμμετείχε σε δύο αγώνες. Με τα 13ο  και  το 9ο Δημοτικά Κομοτηνής. Οι μαθητές και οι μαθήτριες του σχολείου μας (αν και έχασαν και στα δύο παιχνίδια) αγωνίστηκαν πάρα πολύ καλά στα πλαίσια του «ευ αγωνίζεσθαι». Στους μαθητές δόθηκαν αναμνηστικοί έπαινοι συμμετοχής.

Οι μαθητές του σχολείου μας που συμμετείχαν ήταν οι: Τερσενίδης Κοσμάς, Μαυρίδης Τάσος, Γολγάκης Άγγελος, Φελλάς Αντώνης, Φελλάς Γιώργος, Κιαμήλ Κιαμήλ, Χαριτόπουλος Γρηγόρης, Νταβίδου Χριστίνα, Γιανγκαποζίδου Άννα, Ελευθεριάδου Αναστασία, Αρήφ Μεμέτ Γκιουλτζάν, Παρσαλίδου Μαρία και Τερσενίδου Ζήνα.

Τους μαθητές συνόδεψαν οι εκπ/κοι Φυσικής Αγωγής Κενανίδης Γρηγόρης και Καραθανάσης Τάσος.

Τέλος θέλουμε να ευχαριστήσουμε τον πρόεδρο του ΚΤΕΛ Ν. Ροδόπης που για άλλη μια φορά μας επέτρεψε να μετακινηθούμε δωρεάν προς και από την Κομοτηνή!