ΑΠΡΙΛΙΟΣ  2013

Την προηγούμενη εβδομάδα μια μικρή ομάδα μαθητών του σχολείου μας πήρε μέρος στους σχολικούς αγώνες badminton, οι οποίοι έγιναν στο κλειστό γυμναστήριο του Μουσικού Γυμνασίου Κομοτηνής.

Οι μαθητές που πήραν μέρος ήταν οι: Βασιλειάδου Αθηνά Δ΄ τάξη, Τσιτσεράκη Γεωργία ΣΤ΄ τάξη, Μαυροπούλου Θεοδώρα ΣΤ΄ τάξη, Καρατσάη Βάγια ΣΤ΄ τάξη, Τσαουλιάς Βασίλειος ΣΤ΄ τάξη και Τσιμουρδάγκας Δημήτριος.

Όλα τα παιδιά είχαν καλή παρουσία, αν και το αγώνισμα δεν τους είναι και τόσο γνωστό. Τα παιχνίδια ήταν νοκ-αουτ και αρκετά από τα παιδιά προχώρησαν αρκετούς γύρους. Μία μάλιστα πήρε τη δεύτερη θέση.  Η μαθήτρια Καρατσάη Βάγια έφτασε στον τελικό των κοριτσιών, αλλά δεν κατάφερε να πάρει την πρώτη θέση, αφού  και η αντίπαλός της είναι πολλών ετών αθλήτρια σε σύλλογο badminton. Αξίζουν συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά.

Τους μαθητές συνόδεψαν ο καθηγητής Φυσικής Αγωγής Καλλιμάνης Παντελής και ο δάσκαλος Μπένος Πέτρος.