Πραγματοποιήθηκε την Κυριακή 21 Οκτωβρίου, στις 11.00 το πρωί, στο Μουσικό Γυμνάσιο – Λύκειο Κομοτηνής η βράβευση των μαθητών που συμμετείχαν την περσινή χρονιά στο μαθηματικό διαγωνισμό της Μαθηματικής Εταιρείας. Σε μια όμορφη και απλή τελετή οι υπεύθυνοι της Μαθηματικής Εταιρείας και του παραρτήματος Κομοτηνής, αφού τόνισαν την αξία των μαθηματικών στη ζωή μας, προχώρησαν στη βράβευση των μαθητών Λυκείων, Γυμνασίων και Δημοτικών Σχολείων του νομού μας.

Από το σχολείο μας βραβεύθηκαν ως καλύτερες επιδόσεις οι μαθητέςΠορτοκάλογλου Ανδρονίκη, Γεωργαντάς Χρήστος και Τοτικίδης Ιωάννης από την περσινή ΣΤ΄ τάξη και Τσιμουρδάγκας Δημήτρης, Τσαουλιάς Βασίλης, Σαμπάτζε Γιώργος και Μουατζήρ Μεμέτ Χιλάλ. Στα παιδιά εκτός από τον έπαινο, δόθηκε κι από ένα μικρό δωράκι από το Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων. Οι εκπαιδευτικοί του σχολείου συγχαίρουν τα παιδιά που διακρίθηκαν και τους εύχονται να έχουν πάντα επιτυχίες στη ζωή τους.