Με τον καθιερωμένο Αγιασμό και με τη δικαιολογημένη απουσία, λόγω μπαϊραμιού, των μουσουλμάνων μαθητών, έγινε η έναρξη της σχολικής χρονιάς στα σχολεία των Σαπών και της ευρύτερης περιοχής του δήμου Μαρωνείας Σαπών.

Με τις ευλογίες και τις ευχές της εκκλησίας και των τοπικών αρχών ξεκίνησε η νέα σχολική χρονιά. Πρόσωπα χαρούμενα, παιδικές φωνές και το ενδιαφέρον να επικεντρώνεται στα καινούρια πρόσωπα των παιδιών της Α' τάξης χαρακτήριζαν την πρώτη ημέρα.

Παρόντες όλοι οι εκπαιδευτικοί του σχολείου, παλιοί και νέοι, έδωσαν την υπόσχεση μέσω του διευθυντή του σχολείου για μια ευχάριστη και γόνιμη χρονιά. Λίγα τα κενά στο εκπαιδευτικό δυναμικό, κυρίως στο Ολοήμερο, στα Τ.Ε. και ΖΕΠ.

Η νέα σχολική χρονιά ξεκινάει με πολύ καλές προοπτικές και με το μαθητικό δυναμικό του σχολείου να είναι εφέτος στους 170 μαθητές.

ΚΑΛΗ ΣΧΟΛΙΚΗ ΧΡΟΝΙΑ

Ανάρτηση 17/9/2016