Όπως κάθε χρόνο έτσι και φέτος  τα δύο τμήματα της Πρώτης και της Δευτέρας τάξης, διοργάνωσαν  τη  Χριστουγεννιάτικη γιορτή. Κάθε τμήμα  παρουσίασε ένα θεατρικό και στο τέλος  ακολούθησαν χορευτικά από τη Δ΄, Ε΄ και  Στ΄ τάξη.   Συγκεκριμένα

Η Α1:  "Η βασίλισσα του χιονιού".

Η Α2: "O Aϊ-Βασίλης πείσμωσε".

Η Β1:  "Τα έλατα".

Η Β2: "Χριστούγεννα στον κόσμο της Μουσικής".

Τα θεατρικά συνοδεύονταν με τραγούδια της χορωδίας και συνοδεία πιάνου από τη δασκάλα της Μουσικής.  Η χορωδία τραγούδησε: "Ω! Έλατο", "Ο μικρός τυμπανιστής", "Τρίγωνα κάλαντα", "Άγια Νύχτα", "Λευκά Χριστούγεννα", "Τραγούδι χιονονιφάδων" και "Μια βαρκούλα".

Επίσης, πέρα από τα χορευτικά που ετοίμασαν οι μαθητές των μεγαλύτερων τάξεων τελείως μόνοι τους, παρουσιάστηκε ένα χορευτικό  από την έκτη τάξη, σε συνεργασία με τους δασκάλους της Αγγλικής γλώσσας.   Συγκεκριμένα χόρεψαν και τραγούδησαν το τραγούδι από το την ταινία frozen:"Let it go", υπό την σκηνοθετική καθοδήγηση των δασκάλων της Αγγλικής Γλώσσας.

ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΕΙΚΟΝΕΣ ΣΕ ΜΟΡΦΗ ΒΙΝΤΕΟ ΣΤΟ YOUTUBE [ΚΛΙΚ]