Ολόκληρη την παράσταση μπορείτε να τη δείτε εδώ:

Λαϊκά και ρεμπέτικα ή σύγχρονα και μοντέρνα τραγούδια; Αυτό το ερώτημα απασχολεί τους μαθητές του Ε1 και του ΣΤ1. Θέλουν να κάνουν μια καλοκαιρινή μουσικοχορευτική παράσταση για να αποχαιρετήσουν τη σχολική χρονιά.

Οι μαθητές χωρίζονται στα δύο. Οι μεν θέλουν να τραγουδήσουν και να χορέψουν λαϊκά και ρεμπέτικα, γιατί θεωρούν ότι αυτά είναι η ιστορία του έθνους μας. Οι δε θεωρούν τη μουσική αυτή ξεπερασμένη και θέλουν να παρουσιάσουν τραγούδια της εποχής τους. Το αποτέλεσμα;

Ένας συνδυασμός και των δύο. Μια υπέροχη παράσταση που είχε πολλά αγαπημένα ρεμπέτικα και μοντέρνα τραγούδια που ενθουσίασε μικρούς και μεγάλους!

Η παράσταση έγινε στην αυλή του Διαπολιτισμικού Δημοτικού Σχολείου Σαπών την Παρασκευή 12 Ιουνίου 2015 στις 8.00 μ.μ.. Ευχαριστούμε πολύ όλους όσους βοήθησαν να πραγματοποιηθεί αυτή η παράσταση και κυρίως τους μαθητές που με τον ενθουσιασμό και τον αυθορμητισμό τους κέρδισαν το πιο δυνατό χειροκρότημα από τους παρευρισκόμενους! Καλό καλοκαίρι !!!!!

Υπεύθυνοι εκπαιδευτικοί: Μπανταλίδου Μαρίνα , Σκεύα Κατερίνα