Την Τρίτη, 16 Σεπτεμβρίου 2014, επισκέφθηκε το σχολείο μας ο Σεβασμιότατος Μητροπολίτης Μαρωνείας – Κομοτηνής κ. Παντελεήμων, μετά από επικοινωνία που είχε με τον Προιστάμενο της Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης του Νομού και με το σχολείο μας.

Σε μία σύντομη συνάντηση με τους εκπαιδευτικούς, ενημερώθηκε σχετικά με το σχολείο και τα παιδιά που φοιτούν.  Ευχήθηκε καλή χρονιά, υγεία και δημιουργία στο εκπαιδευτικό προσωπικό. Μίλησε στα παιδιά και τους ευχήθηκε υγεία, φώτιση και καλή πρόοδο. Μοίρασε επίσης σε κάθε παιδί του σχολείου μία τσάντα με διάφορα σχολικά είδη.

Τα παιδιά υποδέχθηκαν με ενθουσιασμό το Σεβασμιότατο, χάρηκαν με τα σχολικά και τον ευχαρίστησαν.

Ο Διευθυντής, το εκπαιδευτικό προσωπικό και οι μαθητές του σχολείου τον ευχαριστούν ιδιαίτερα.