Την Πέμπτη 12-5-2016, το Διαπολιτισμικό δημοτικό σχολείο Σαπών, συμμετείχε σε τουρνουά ποδοσφαίρου δημοτικών σχολείων στο γήπεδο της ΕΠΣ Θράκης στη Κομοτηνή. Τους αγώνες διοργάνωσε το Γραφείο Φυσικής Αγωγής Ν. Ροδόπης. Οι ομάδες των σχολείων ήταν μεικτές και αποτελούνταν από μαθητές και μαθήτριες.

Το Διαπολιτισμικό δημοτικό σχολείο Σαπών έπαιξε με το δημοτικό σχολείο Ηφαίστου και το δημοτικό σχολείο Κοσμίου.

Τα αποτελέσματα:

-Διαπολιτισμικό δημοτικό σχολείο Σαπών – δημοτικό σχολείο Ηφαίστου 1-2.

-Διαπολιτισμικό δημοτικό σχολείο Σαπών – δημοτικό σχολείο Κοσμίου 5-1.

Η Διεύθυνση του Διαπολιτισμικού σχολείου Σαπών και οι εκπαιδευτικοί Φυσικής Αγωγής Κενανίδης Γρηγόρης, Καραθανάσης Τάσος συγχαίρουν τους μαθητές και τις μαθήτριες για την καλή τους συμπεριφορά, την ευγενή άμιλλα και την αγωνιστικότητά τους.

Οι μαθητές και μαθήτριες που συμμετείχαν είναι:

Κενανίδης Μ., Εμμανουηλίδης Π., Ντελή Μπ., Γολγάκης Κ., Κιλινκαρίδης Λ., Αδαμίδης Β., Κενανίδης Π., Γεωργαντάς Κ., Μαλλές Στ.

Κορωνίδου Θ., Τριανταφυλλίδου Μ., Φαρασοπούλου Γ., Γιαννακοπούλου Θ., Σαποβουλίδου Β., Αραμπίδη Μ., Γκαμπανίδη Ευφρ., Χαριτοπούλου Β., Μπαξεβάνη Ελ.

Ανάρτηση: 19/05/2016