Την Κυριακή, στις 11.00 το πρωί, στην αίθουσα εκδηλώσεων της πρώην Νομαρχίας στην Κομοτηνή, έγινε η βράβευση των παιδιών της περσινής Ε' και ΣΤ' τάξης που πήραν μέρος και διακρίθηκαν στον 7ο Μαθητικό Διαγωνισμό «Παιχνίδι και Μαθηματικά» στο πλαίσιο του περιοδικού «ο μικρός Ευκλείδης» της Ελληνικής Μαθηματικής Εταιρείας.

Για τον διαγωνισμό και την αξία των μαθηματικών μίλησαν, εκ μέρους της ΕΜΕ η σχολική σύμβουλος μαθηματικών της Δ/θμιας Εκπ/σης και μέλος της ΕΜΕ κα Σμαρώ Αλεξάνδρου και ο καλεσμένος της εκδήλωσης, καθηγητής μαθηματικών στο Δημοκρίτειο Πανεπιστήμιο Θράκης, κος Σακωνίδης Χαράλαμπος.

Ακολούθησε η βράβευση των μαθητών και η απονομή των επαίνων. Από το σχολείο μας βραβεύθηκαν οι παρακάτω μαθητές:

1. Μουατζήρ Χιλάλ
  2. Σαμπάτζε Γεώργιος
  3. Τσαουλιάς Βασίλειος
  4. Τσιμουρδάγκας Κων/νος
  5. Τσιτσεράκη Γεωργία
  6. Μαυρίδη Ελισάβετ
  7. Μηχαηλίδης Ιάκωβος

Παρών στην εκδήλωση ήταν και εκπρόσωπος του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων και έδωσε από ένα μικρό αναμνηστικό δωράκι σε όλα τα παιδιά του σχολείου μας που βραβεύθηκαν.  (23/2/2014).